Španělsko turistické informace

Detail státu

Španělsko Španělsko - transparent

Najdi moji super dovolenou
Select country and destination

Dovolená Španělsko

Chystáte se na dovolenou do Španělska a chcete se dozvědět nějaké užitečné informace o Španělsku? Tak jste na správné stránce! A pokud ještě nemáte svou dovolenou vybranou, níže se podívejte na kompletní nabídku zájezdů do Španělska. Pod nabídkou dovolených do Španělska se dozvíte pár základních informací o Španělsku.

Takže pokud máte již zájezd vybraný a pouze chcete vědět více o Španělsku, stačí sjet pod nabídku zájezdů a začíst se do informací.

Dovolená ve Španělsku

Pořád vybíráte dovolenou a nevíte, pro kterou zemi se rozhodnout? Zkuste Španělsko. Jestli už Vás nebaví každý rok jezdit do Chorvatska, Itálie a nebo například do Řecka a chcete vyzkoušet i něco jiného. Zvolte Španělsko - Španělsko je krásná země, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Tento stát naleznete na Pyrenejském poloostrově a když už tu budete, můžete si udělat výlet třeba do vedlejšího Portugalska. Do Španělska spadají také Kanárské ostrovy a Baleáry. Hlavním městem Španělska je Madrid, který je především cílem poznávacích zájezdů.

Poznávací zájezdy Madrid

Poznávací zájezdy Španělsko

Luxusní dovolená Španělsko

KAM VYRAZIT?

Kromě toho, že můžete vyrazit do Španělska k moři, popřípadě oceánu :), je zde i řada vysokých náhorních plošin a pohoří. Možností, kam vyrazit na dovolenou ve Španělsku je opravdu mnoho. Především pokud se chcete na své dovolené koupat a opalovat. Španělsko je prakticky ze všech stran obklopeno buď Středozemním mořem nebo Atlantským oceánem. Oblíbené je například Katalánsko a Andalusie. A jistě všemi známá oblast Costa Brava. Další, velice oblíbené, jsou pak Kanárské ostrovy nebo Baleárské souostroví (Baleáry - Mallorca).Takže záleží pouze na Vás, které místo si vyberete.

Co se týče ubytování, opět je zde nepřeberné množství ubytovacích kapacit. Můžete vyrazit pod stan do kempů, do mládežnických ubytoven, apartmánů, bungalovů, hotelů ale také do opravdu luxusních hotelů, kde si možná budete připadat jako v pohádce :)

OBYVATELÉ

Ve Španělsku žije více než 46 milionů obyvatel. Obyvatelé Španělska jsou velmi přátelští. A mají mnoho tradic a zvyků. Většina obyvatel se považuje za katolíky. Téměř 80 % obyvatel Španělska jsou katolíci.

JAZYK

Úředním jazykem ve Španělsku je španělština. Další uznávané jazyky jsou: katalánština, galicijština, baskičtina, valencijština - jsou to jazyky, kterými se mluví především v těchto oblastech země. Co se domluvy týče, ve Španělsku budete mít možná trošku problém se domluvit jinak, než Španělsky. Nemusíte se ale bát v oblasti Katalánska nebo ve velkých hotelových komplexech, kterých je tu opravdu hodně, zde se bez problémů domluvíte například anglicky. Většina španělů totiž nemá velkou snahu mluvit jinak, než španělsky.

JÍDLO

Každá oblast Španělska má svou specifickou kuchyni. Obecně se ale dá říci, že španělská kuchyně je velmi barevná a jednoduchá.

Základem jsou ryby, mořské plody a prakticky všechny druhy masa. Oblíbené je tu i skopové. Jídla bývají hodně kořeněná až pikantní. Ve spoustě jídel je použit česnek a olivový olej. Hodně se také používá zelenina (rajčata, papriky, lilek) a brambory. Často můžete ve Španělsku vidět jídla připravována přímo v jednom kotlíku. Po celém Španělsku si ale můžete dát "jednohubky", zvané tapas. Určitě nevynechte ani tradiční paellu.

Speciality

 • Pro jih Španělska je typická studená polévka - gazpacho a klobásky chorizo.
 • Na severu Španělska (Baskicko)si můžete pochutnat na pokrmu zvaném kokotxa, který je považován za velice luxusní a jedná se o maso ze spodního laloku štiky mořské. Také si tu můžete dát králíka na poměrně neobvyklý způsob - na lískových oříšcích, hořké čokoládě a houbách, dušený na červeném víně.
 • Na východě Španělska je specialitou zarzuela - kotlík plný ryb a mořských plodů.
 • Na západě Španělska ochutnejte lanýže nebo šunku z divokých prasat. Milovníci sýra určitě ocení ibores - kozí sýr.

PITÍ

Co se pití týče, jsou tu k dostání prakticky všechny druhy nápojů, alkoholické i nealkoholické, podobně jako u nás. Ochutnat můžete také například místní španělské víno plné slunce.

DOvolená ve španělsku španělsko dovolená jídlo

POČASÍ

Počasí ve Španělsku nelze shrnout do jedné věty či slovního spojení. Záleží, do které části země se vydáte. Španělsko lze dozdělit na 4 podnebné pásy.

 • Pokud vyrazíte k pobřeží Středozemního moře,v létě Vás čekají příjemné letní teploty. Pokud se sem rozhodnete vydat na podzim nebo na jaře, počítejte i s deštěm, který však nebývá nijak extra intenzivní. Letní teploty se pohybují okolo 30°C a vane zde vítr od severní Afriky a tak tu není příliš vysoká vlhkost vzduchu.
 • Při pobřeží s Atlantickým oceánem počítejte s klimatem, označovaným jako "Oceánské klima". Tato oblast při oceánu je zvaná často jako "zelené Španělsko". Léto je tu teplé, ale o něco chladnější než při pobřeží středozemního moře. Zimy jsou tu mírné. Na této straně Španělska jsou také vydatné srážky - nejdeštivější je podzim, nejteplejší a nejsušší je červenec.
 • Pokud se chystáte do vnitrozemí, zde panuje kontinentální klima. Jsou zde velmi studené zimy a horká suchá léta. Teploty dosahují až 40°C. I v létě doporučujeme přibalit do kufru nějaký silnější svršek, jelikož teploty mezi dnem a nocí jsou tu velké.
 • Poslední jiné podnebí přináší Kanárské ostrovy. Na Kanárech je subtropické podnebí, takže po celý rok zde příjemné stabilní teploty od 18°C do 24°C. Déšť převládá především v horských oblastech, na ostrovech La Gomera a La Palma

Počasí Mallorca

Počasí Alicante

Počasí Malaga

CENY A MĚNA

Od roku 2002 se ve Španělsku platí pouze Eurem. Většina restaurací, hotelů, barů, obchodů atd. přijímá i platební karty (Visa a MasterCard). Může se Vám stát, že po Vás při platbě budou požadovat i pas.

Orientační ceny ve Španělsku

Chléb - od 0,63 EUR

Máslo 1/4 kg - 1,80 EUR

Mléko 1 l - od 0,64 EUR

Ovoce 1 kg - od 0,70 EUR

Zelenina 1 kg, např. papriky, rajčata - od 1 EUR

Pivo 1 l - od 1,02 EUR

DALŠÍ DŮLEŽITÉ ČI ZAJÍMAVÉ INFORMACE

Pro vstup do Španělska Vám stačí pouze platný občanský průkaz či pas (pro účely dovolené). Pokud chcete v zemi pobývat déle než 90 dnů, musíte se nahlásit na cizinecké policii.

Studentům doporučujeme vzít si s sebou studentský průkaz, především ISIC - můžete na něj uplatnit spoustu slev (doprava, kino, muzea, galerie atd.)

Pár základních španělských výrazů

Dobrý den - Buenos días

Nashledanou - Hasta luego, Hasta la vista, Adiós

Ano - Sí

Ne - No

Prosím - Por favor

Děkuji - Gracias

Dny v týdnu

Pondělí - lunes
Úterý - martes
Středa - miércoles
Čtvrtek - jueves
Pátek - viernes
Sobota - sábado
Neděle - domingo

Jídlo a pití

Chléb - Pan
Vejce - Huevos
Máslo - Mantequilla
Sýr - Queso
Ovoce - Fruta
Zelenina - Verduras/Legumbres

Káva - Café
Čaj - Te
Pivo - Cervesa
Voda - Aigua

Účet - La cuenta

Destinace:

Výsledky hledání
LM
FM
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
50 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Vhodné pro děti
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 22 180 Kč FM Detail
 15.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyVídeň 22 716 Kč FM Detail
 5.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 22 919 Kč FM Detail
LM
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
250 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč LM Detail
 19.9.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč LM Detail
 29.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 15 490 Kč LM Detail
LM
FM
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • Vhodné pro děti
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.12.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 18 359 Kč FM Detail
 8.11.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 18 389 Kč FM Detail
 29.11.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 19 119 Kč FM Detail

další nabídky >