Portugalsko turistické informace

Detail státu

Portugalsko Portugalsko - transparent

Najdi moji super dovolenou
Select country and destination

Dovolená v Portugalsku

Zvažujete dovolenou v Portugalsku a stále se nemůžete rozhodnout? Nemáte dostatek informací? Chcete se dozvědět nějaké základní informace? Nebo ještě nemáte vybraný zájezd a chcete se podívat na kompletní nabídku zájezdů do Portugalska? Pak jste na správné stránce! Níže naleznete kompletní nabídku zájezdů do Portugalska a přímo pod nabídkou dovolených do Portugalska na Vás čekají informace o Portugalsku. Takže pokud máte již svou dovolenou vybranou a zajímá Vás pouze info, stačí sjet pod nabídku zájezdů a začíst se. Základní informace o Portugalsku jsou pro Vás připraveny a doufáme, že budou i užitečné. Nechte se inspirovat a třeba si i něco vyberete :)

dovolená v portugalsku

 

Dovolená v Portugalsku

Pokud máte rádi bohatou historii, přírodu, krásně azurový oceán s překrásnými písčitými plážemi, pak je Portugalsko tou správnou volbou pro Vás. Portugalsko je také zemí, kam prozatím nejezdí příliš českých turistů. Častější jsou návštěvy sousedního Španělska. Avšak si myslím, že Portugalsko má opravdu co nabídnout a byla by škoda se na toto místo nepodívat. Už jen když člověk vidí fotky Portugalska, hned by se sem chtěl vydat :)

KAM VYRAZIT?

Vyrazit můžete za koupáním k oceánu nebo na poznávací zájezdy do vnitrozemí. Poznávat však můžete krásy Portugalska i v blízkosti oceánu. Na severu, ve středu i na jihu je co obdivovat a poznávat. Pokud se na své dovolené chcete predevším koupat a slunit, doporučujeme jih Portugalska. Ve středu Portugalska na Vás čekají ty nejvýznamnější historické památky a samozřejmě i pěkné pláže. Na severu Portugalska naleznete typické portugalské vesničky s lidovou architekturou a také spoustu pěkných míst ke koupání. Počasí na severu však není až tak pěkné jako na jihu. Je více nevyzpytatelné a oceán je tu chladnější. A proto je vhodnější spíše k poznání. Ale pokud jste otužilci, určitě Vás nezaskočí ani sever Portugalska :) K Portugalsku také patří Azory a překrásné zelené souostroví Madeira, kam míří spousta turistů. 

Poznávací zájezdy Portugalsko

Poznávací zájezdy Madeira

Dovolená v Portugalsku s koupáním

Dovolená Algarve - Portugalsko

OBYVATELÉ

Počet obyvatel v Portugalsku je okolo 10 milionů, rozloha je také velice podobná naší republice. A tak někteří přirovnávají velikostně Portugalsko k Čechám :) Většina obyvatel jsou portugalci, ale naleznete tu také přistěhovalce z jiných zemí. Mimo jiné i z afrických zemí. Větší počet je tu například kapverďanů.

JAZYK

V celém zemi se mluví pouze portugalsky. Pokud však umíte a budete mluvit španělsky, portugalci Vám budou rozumět.

JÍDLO

Portugalská kuchyně byla ovlivněna mnoha vlivy,  například imigrací z Asie, Jižní Ameriky či Afriky. Proto je portugalská kuchyně poměrně rozmanitá a bohatá. Každá oblast má své specifické speciality. Základem portugalské kuchyně jsou především mořské plody, polévky, vepřové maso, ryby - z ryb především treska, která se tu jí a loví už spousty let.

Výborné jsou také portugalské sladkosti a zákusky.

Speciality

Oblast Alentejo

- V této oblasti patří k základním surovinám vepřové maso, chleba, olivový olej a bylinky.

Určitě nevynechte polévku. Těch se tu dělá několik druhů. Dokonce i rybí nebo s rajčaty. Oblíbená je také vepřová polévka nebo polévka chlebová. Přičemž ke každé polévce je vždy jako příloha chleba. V této oblasti si můžete také pochutnat na mořských plodech a rybách, nebo ochutnat nějakou specialitu ze zvěřiny.

Oblast Algarve

- Ke klidné oblasti patří také klidná kuchyně. Proto si tu můžete dát nepřeberné možství s láskou připravovaných ryb nebo mořských plodů. Pokud nejste milovníci těchto pochoutek, určitě se nelekejte, dát si tu můžete i něco jiného. Avšak milovníci ryb a plodů moře si tu opravdu přijduo na své. Tyto pochoutky jsou připravovány grilované, jako polévka, v salátu atd. Vyzkoušejte třeba makrelu, pečené sardinky, tuňákové bifteky nebo chobotničky.

Portugalské výrazy pro různá jídla

Treska - bacalhau

Treska s hranolkami - Bacalhau a Braz

Grilované sardinky - sardinhas assadas

Chlebová polévka - migas

 

Caldo verde  - nejvíce známá polévka v Portugalsku. Z rozmixovaných brambor, cibule a kapusty

Pasteis de bacalhau - koláč z tresky

Caldeirada - pokrm z více druhů ryb

Cataplana - jídlo z mořských plodů (Algarve)

PITÍ

V Portugalsku se pije hodně káva. Nenajdete zřejmě ani jednoho portugalce, který by si každý den nedal alespoň jeden šálek kávy. Portugalci jsou na svou kávu hrdí a milují ji. Kávu si tu určitě dejte a při té příležitosti si vyberte i některý zákusek - nebduete litovat a porozujte dění ve městě. Určitě si tuto poklidnou atmosféru užijete.

Pokud máte rádi víno, určitě ho ochutnejte i tady. Kromě známého portského si můžete dát bílé, červené nebo růžové šumivé víno. Pokud pojdete například na výlet do Porta, můžete navštívit některý ze skladů nebo sklepů místních firem a také toto víno ochutnat (Především portské).

Výrazy při objednávání kávy v Portugalsku :)

Malé presso bez mléka -café

Malé presso plné kávy až po okraj - café cheio, bica cheia

Malé presso s kapkou mléka - pingo, café pingado

presso s větší množstvím vody - café longo

POČASÍ

Jak už jsme zmínili výše, v Portugalsku panuje různé počasí. Nejlepšího počasí se dočkáte samozřejmě na jihu, kde je i teplejší oceán. Na severu tedy panuje klima oceánské a na jihu klima středomořské. Nejteplejší je region Alentejo - jih Portugalska - tepoty šplhají až ke 40°C. Jižní region Algarve je charakteristický pro svůj jemný vítr, který osvěží při vyšších teplotách. Možná i proto je to nejnavštěvovanější oblast :)

Průměrná roční teplota na severu je 13°C, na jihu je průměrná roční teplota 18°C.

Počasí Lisabon

CENY A MĚNA

Ačkoliv je Portugalsko zemí, ležící v západní Evropě, je tu dost lacino. Ceny by se daly srovnat s českou republikou. V Portugalsku je možná o maličko dráž, ale kde v dovolenkových destinacích není, že? :) Ceny v obchodech a restauracích jsou poměrně srovnatelné. Ubytování a doprava je dražší než u nás. Což je dávno především tím, že sem přijíždí hodně bohatých Němců, Britů a Španělů.

- Platí se tu v Eurech

Orientační ceny v Portugalsku

Káva - od 0,7 €

Čaj - 1 €

Dortík v cukrárně - 1,50 až 2,50 €

Hlavní jídlo v restauraci - 5 až 11 €

Treska se šťouchanými bramborami - 6

Lepší/větší ryba - až 11 €

Pronájem auta - cca 45 €/den

Chleba -  1 €

Omeleta - 3 €

Polévka - 1 až 3 €

Portské/láhev - od 5

 

DALŠÍ DŮLEŽITÉ ČI ZAJÍMAVÉ INFORMACE

Studentům doporučujeme vzít si s sebou určitě stedenstký průkaz, nejlépe ISIC. Uplatníte na něj mnoho slev, především na dopravu nebo vstupy do různých objektů. Při prokázání studenstkým průkazem se můžete na spoustu míst dostat i zcela zdarma. :)

Pár základních portugalských výrazů

Dobrý den / Dobrý večer / Dobrou noc - Bom dia / Boa tarde / Boa noite

Ahoj - Olá/Alo

Děkuji - Obrigado

Omlouvám se - Desculpe

To je v pořádku  - De nada

 

Předkrmy - Apertivo

Hlavní chod - Prato principal

Ovoce / zelenina - Fruita / Verdura/Legume

Vepřové / kuřecí / jehněčí / hovězí / ryba - Porco / Frango/Ave / Carneiro / Bife/Carne de vaca / Peixe

Destinace:

Výsledky hledání
Portugalsko Otcovy příkopy u Mariazellu
Vlastní
autobus
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 950 Kč Detail
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.11.2018 6 dní Snídaně vlastnívlastní 5 690 Kč Detail
 2.11.2018 6 dní Snídaně vlastnívlastní 5 690 Kč Detail
 3.11.2018 6 dní Snídaně vlastnívlastní 5 690 Kč Detail
Portugalsko » Algarve Tivoli Marina Portimao starstarstarstar
Hotel
letecky, vlastní
Praha
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
100 mVzdálenost od moře
  • Klimatizace
  • Bazén venkovní
  • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 6 390 Kč Detail
 2.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 6 390 Kč Detail
 3.10.2018 4 dny Snídaně vlastnívlastní 6 390 Kč Detail

další nabídky >