Počasí na Zanzibaru

Počasí Zanzibar

                                               Počasí Tanzánie - Zanzibar

Vydejte se na kouzelný Zanzibar, kde se budete cítit jako v ráji.

Tanzánie je báječná země se spoustou nádherné přírody a teplé počasí je zárukou příjemně strávené dovolené.

POZOR pokud pojedete na Safari na pevninu, je vyžadováno očkování proti žluté zimnici.

Zanzibar je turisty vyhledávaný nejen proto, že zde najdete krásnou nedotčenou přírodu, ale také jednyz nejkrásnějších pláží Afriky, které bývají často liduprázdné a jsou jako stvořené pro klidnou dovolenou. Nejen, že si užijete krásné pláže s jemným bílým pískem, palmami, ale také můžete objevovat krásy podmořského světa a to v krásně teplé vodě. Moře v Zanzibaru totiž spadá pod Indický oceán a je známé především pro svou vysokou teplotu, která neklesá pod 24°C. No, není to krása?

Počasí v Zanzibaru je po celý rok opravdu teplé, což je důsledkem toho, že Zanzibar leží na jihovýchodě Afriky, u břehů Tanzánie, přesně na 6tém stupni, jižně od rovníku. Jediný větší rozdíl tu nastává mezi dnem a nocí, noční teploty tu bývají o dost nižší než teploty denní. Proto je dobré přibalit si sebou i něco teplejšího na noc.

Za nejteplejší období se považuje leden až březen, kdy se teploty vzduchu pohybují okolo 32 – 33 °C, od dubna do června je 31 – 29 °C. „Nejchladněji“ je v Zanzibaru v měsících červen až červenec, s teplotami kolem 28 °C, ty se v září a říjnu vyšplhají opět na 29 – 30 °C a v listopadu a prosinci dokonce na 32 °C. Od května do listopadu panuje na ostrově období krátkých dešťů, průměrné měsíční srážky můžete vidět v tabulce níže. Za nejlepší měsíce pro návštěvu Zanzibaru jsou považovány červen až říjen, ale Evropany bývá často upřednostňován leden až březen. Pokud chcete na Zanzibar vyrazit s výraznější slevou, vyberte si pro svoji dovolenou duben – Cestovní kanceláře nabízejí posezónní slevy. Ale na druhou stranu, mohou Vás na Vaší dovolené postihnout vydatné deště, jelikož měsíc duben a s ním zároveň květen, jsou měsíce, kdy je největší předpoklad srážek ve větší hustotě.

Aktuální nabídka last minute zájezdů do Zanzibaru

Last minute od německých cestovních kanceláří na Zanzibar

 PRŮMĚRNÉ TEPLOTY NA ZANZIBARU

Měsíc Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná teplota vzduchu 32°C 32°C 33°C 31°C 29°C 29°C 28°C 28°C 29°C 29°C 32°C 32°C
Průměrná teplota moře 27°C 28°C 28°C 28°C 28°C 27°C 25°C 25°C 27°C 27°C
27°C 27°C
Průměrné měsíční srážky v mm
71 64 120 280 303 35 33 25 29 49 71 91

 Tabulka průměrného počasí na Zanzibaru - přehled průměrných teplot vody, vzduchu a průměrných srážek


Aktuální nabídka zájezdů do Zanzibaru