Počasí v Mexiku

Počasí Mexiko

Počasí v Mexiku - průměrné teploty vody a vzduchu, průměrné srážky

Mexiko se nachází v subtropickém a tropickém podnebném pásmu. Bývá často rozdělováno do tří klimatických pásem – horkého, mírného a chladného.

Horké pásmo, tzv. tierra caliente, zahrnuje území do výšky 900 m n.m - sem řadíme pobřežní roviny, poloostrov Yucatán a nízko položené oblasti jihu Mexika. Průměrné roční teploty se tu pohybují mezi 25°C a 27°C.

Oblast mírného pásma, tzv. tierra templada – zahrnuje oblasti od 900 m n.m. do 1800 m n.m. V mírném pásmu je klima mírné až teplé s průměrnými teplotami okolo 21°C.

Hlavní město Mexico City a další velká centra poblíž Mexico City se nachází v chladné oblasti, tzv. tierra fría od 1800 m n.m. výše. Tady už průměrné roční teploty nedosahují ani 18°C.

Měsíc

Průměrná teplota vzduchu

Průměrná teplota vody

Průměrné srážky

Leden

34°C

28°C

12 mm

Únor

33°C

28°C

5mm

Březen

33°C

28°C

10 mm

Duben

33°C

27°C

20 mm

Květen

32°C

26°C

53 mm

Červen

32°C

26°C

119 mm

Červenec

32°C

25°C

170 mm

Srpen

31°C

25°C

152 mm

Září

32°C

26°C

130 mm

Říjen

33°C

27°C

51 mm

Listopad

34°C

28°C

12 mm

Prosinec

34°C

28°C

8 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teploty v tabulce jsou pouze informativní, nejedná se o aktuální počasí, ale pouze o průměrné teploty vody, vzduchu a průměrné srážky v Mexiku.

Aktuální předpověď počasí na 9 dní dopředu se nachází pří aktuální nabídce zájezdů /stačí kliknout na název oblasti/: počasí Acapulco, počasí Akumal, počasí Cancún, počasí Mexico City, počasí ostrov Cozumel, počasí Playa del Carmen, počasí Riviera Maya, počasí Tulum

Jak jste si jistě všimli, počasí v Mexiku je velmi rozmanité, počasí se liší dle jednotlivých oblastí a v závislosti na konkrétním místě, kde se právě nacházíte. Klimatické podmínky jsou ovlivňovány zeměpisnou délkou, přilehlými moři a oceány a rozmanitostí terénu. Na severu Mexika je subtropické podnebí, které směrem k jižní části země přechází to podnebí tropického.

U pobřeží počítejte s horkým a velmi dusným počasím, naopak ve vnitrozemí a vyšších nadmořských výškách se setkáte se suchem a obrovským horkem.

Pokud se chystáte do Mexika pouze za mořem, zvolte si období od dubna do června – panuje zde teplé počasí vhodné ke slunění a moře je krásně teplé. Na turistické a poznávací výlety doporučujeme měsíce září – prosinec a také březen – duben.  V červenci a srpnu jsou v Mexiku nejvyšší teploty, které doprovází nepříjemné dusno, proto v tuto dobu dovolenou příliš nedoporučujeme, nemuselo by to mít dobrý vliv na Váš organismus.

Pokud Vás nelákají zrovna vysoké teploty, vyražte do hlavního města Mexico City, jsou zde nejnižší teploty a příjemný suchý a studený vzduch.

Období dešťů přetrvává hlavně v letních měsících, pokud se tedy nechcete příliš potýkat s nepříjemným deštěm, je vhodné období od listopadu do března.

________________________________________________________________________________________________________

Nejlepší hotely v destinaci Mexiko

níže je výběr kvalitních hotelů, které mají výborné hodnocení a recenze a můžeme Vám je vřele doporučit

(klikněte na obrázek nebo na název hotelu pro detaily a termíny)

1. Hotel Gran Bahía Principe Akumal

 Hotel The Gran Bahia Principe Akumal

 PlážDlouhá písčitá s korálovým útesem, přímo u hotelu, lehátka a slunečníky ZDARMA

 Bazén – 2 bazény

 Pro děti – Dětský bazén

 Sportovní aktivity – Tenisové kurty, stolní tenis, aerobik, vodní aerobik, hřiště na plážový volejbal a basketbal, biliár, fitness centrum, nemotorizované vodní sporty, motorizované vodní sporty a služby potápěčského centra

 Relaxace – Jacuzzi

 Letiště – 100 km

 Strava All inclusive

2. Hotel Barcelo Maya Beach

 Hotel Barcelo Maya Beach

 PlážPřímo u hotelu u tropické zahrady, lehátka a slunečníky ZDARMA

 Bazén – 2 velké bazény

 Pro děti – Dětský bazén a klub

 Sportovní aktivity – Fitness centrum, disko, 3 tenisové kurty, stolní tenis, aerobik, vodní aerobik, hřiště na plážový volejbal a basketbal, biliár, šipky, lukostřelba, potápění aj.

 Relaxace – Jacuzzi, lázně, masáže, kadeřnický salón, obchody

 Letiště – 75 km

 Strava All inclusive

3. Hotel Iberostar Paraiso

 Hotel Iberostar Paraiso

 PlážPláž s bílým pískem přímo u hotelu

 Bazén – 5 bazénů, včetně „tekoucí řeky“ a bazénu s vlnobitím

 Pro děti – Dětské hřiště a klub

 Sportovní aktivity – Windsurfing, volejbal, vodní sporty, tenis, stolní tenis, potápění, golf, aerobik, posilovna, jízda na kole, aqua aerobik, motorové vodní sporty, víceúčelové hřiště, kulečník, plážový volejbal, taneční lekce, vodní pólo, basketbal, lukostřelba

 Relaxace – Relaxační centrum, kadeřnický a kosmetický salón

 Letiště – transfer cca 30 minut

 Strava All inclusive

4. Hotel Iberostar Cozumel

 Hotel Iberostar Cozumel

 PlážPísečná s korálovým útesem, přímo u hotelu

 Bazén – Ano

 Pro děti – Nezjištěno

 Sportovní aktivity – Posilovna, kajaky, katamarán, plachetnice, dva tenisové kurty s reflektory, potápění v bazénu, windsurfing, aerobik, biliár, plážové hry, taneční lekce, stolní tenis, volejbal, vodní pólo

 Relaxace – Wellness

 Letiště – transfer cca 3 hodiny (autobusem, lodí, taxíkem)

 Strava All inclusive

 5. Hotel Silversands Riviera Cancun

 Hotel Silversands Riviera Cancun

 PlážTropická pláž přímo u hotelu

 Bazén – 8 bazénů

 Pro děti – Hotel pouze pro dospělé

 Sportovní aktivity – Tenis, stolní tenis, vodní a plážový volejbal, kulečník, lekce míchání koktejlů, lekce tance, kajaky, šnorchlování, vodní aerobik, jóga, lekce španělštiny, golfová hřiště - nedaleko, potápění

 Relaxace – 2x jacuzzi, salón krásy, obchody

 Letiště – transfer cca 20 minut