Počasí na Mauriciu

Počasí Mauricius

Počasí Mauricius - průměrné teploty vzduchu a vody, průměrné zrážky

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Mauriciu, počítejte s tím, že Mauricius leží v tropickém pásmu. Po celý rok jde zde příjemné teplo a teploty v jednotlivých měsících se od sebe příliš neliší. Teplo je na Mauriciu v podstatě po celý rok. Ovšem od května do listopadu je zde teplá, suchá zima a od prosince do dubna teplé a vlhké léto, které sebou přináší období dešťů - to je nejsilnější od ledna do března. Takže pokud Vám nevadí občasný déšť a nějaká ta bouřka, můžete vyrazit prakticky kdykoliv, teplo je tu stále.

Povětrnostní podmínky jsou po celý rok celkem příznivé, fouká zde jen jemný vítr, který zesiluje pouze v období dešťů a může dosáhnout až podoby cyklonu.

Pokud vyrazíte na výlet po ostrově, nenechte se zaskočit tím, že na různých místech se můžete setkat s úplně jiným počasím. Můžete odjet na místo vzdálené jen několik málo kilometrů, ale počasí tu může být úplně jiné. Počítejte s tím, že pokud v místě vašeho ubytování je počasí slunečné a bez větru, v cílovém místě vašeho výletu může být silný déšť a vítr či naopak. Je to díky tomu, že podnebí Mauricia je charakteristické svým mikroklimatem, což znamená, že na různých místech ostrova může panovat úplně jiné počasí.

Aktuální nabídka zájezdů na Mauricius

Měsíc

Průměrná teplota vzduchu

Průměrná teplota vody

Průměrné srážky

Leden

31°C

28°C

210 mm

Únor

31°C

28°C

195 mm

Březen

31°C

28°C

225 mm

Duben

30°C

27°C

125 mm

Květen

38°C

26°C

90mm

Červen

37°C

25°C

60 mm

Červenec

26°C

24°C

55 mm

Srpen

26°C

24°C

60 mm

Září

28°C

24°C

30 mm

Říjen

28°C

24°C

40 mm

Listopad

30°C

26°C

45 mm

Prosinec

31°C

27°C

115 mm

Počasí Mauricius – Teploty uvedené v tabulce mají pouze informační charakter, nejedná se o aktuální teploty, ale o průměrné teploty vzduchu, vody a průměrné srážky.

Aktuální nabídka zájezdů na Mauricius