počasí na Isla margaritě

počasí Isla margarita

Počasí  Isla Margarita Venezuela

Milujete exotiku a chystáte se právě někam vyrazit? Zaujala Vás Venezuela? A nebo přímo Isla Margarita? Nevíte, jaké je v této zemi zrovna počasí? Tak to jste na správné stránce!

Naše tabulka počasí (především průměrné teploty vody, vzduchu, průměrné srážky v Isla Margaritě) a všeobecný přehled Vám jistě pomůže s výběrem toho správného měsíce pro Vaši dovolenou. Nechceme totiž, abyste na Vaší dovolené měli pouze krásné ubytování, pestrou chutnou stravu, ale také krásné počasí – to k dovolené přece také neodmyslitelně patří. A před cestou do exotických zemí je především důležité zjistit si, jaké počasí tam právě panuje, aby Vás nezastihlo období dešťů, hurikánů či nesnesitelné horko.

Jelikož Venezuela leží v Jižní Africe, je jisté, že počasí tu bude po celý rok výrazně teplé. Vyrazit sem můžete prakticky po celý rok, je zde tropické klima s poměrně stálým počasím. Podnebí v Isla Margaritě je vlhké a teplé. Větší deště Vás na Isla Margaritě mohou zastihnout především od srpna do října. Venezuela – Isla Margarita je známá svým mírným a slabým prouděním větrů, což Vás může odradit od dojmu, že je opravdu horko. Díky slabému větru možná ani nepocítíte, jak vysoká tu teplota doopravdy je a jak silně slunce svítí, proto doporučujeme nosit pokrývku hlavy, která Vás ochrání před možným úpalem či úžehem. Takže pamatujte na to, že zde fouká mírný vítr, ale intenzita slunečního záření a teplota vzduchu je opravdu vyšší, než si myslíte, přece jen se nacházíte pouze 12°severně od rovníku.

Teplota moře je ve Venezuele po celý rok také příjemná.

Takže teď už záleží jen na Vás, který termín si pro dovolenou na Isla Margaritě zvolíte. Co takhle užít si třeba Vánoce na Isla Margaritě? Krásné pláže, teplé moře, sluníčko a nějaký chutný drink v ruce – tomu se říká parádní vánoční dovolená.

 

Tabulka - Počasí  Isla Margarita Venezuela

Měsíc

Průměrná teplota vzduchu

Průměrná teplota vody

Průměrné měsíční srážky

Leden

32°C

27°C

22 mm

Únor

32°C

27°C

15 mm

Březen

33°C

27°C

10 mm

Duben

33°C

28°C

32 mm

Květen

33°C

28°C

95 mm

Červen

34°C

28°C

106 mm

Červenec

34°C

29°C

97 mm

Srpen

34°C

29°C

112 mm

Září

34°C

28°C

94 mm

Říjen

33°C

28°C

122 mm

Listopad

33°C

27°C

86 mm

Prosinec

32°C

27°C

44 mm