počasí v dominikánské republice

počasí dominikánská republika

Dominikánská republika – počasí

Pokud se chystáte na dovolenou do Dominikánské republiky, tak si dejte pozor, který z měsíců si pro svou dovolenu vyberete. Je to sice krásná země, v které je léto v podstatě nekončící a je zde pořád velmi teplé počasí, ale hrozí zde i vydatné deště nebo hurikány. Takže buďte opatrní s výběrem termínu pro Vaši dovolenou v Dominikánské republice :-). S výběrem by Vám mohla pomoci naše přehledná tabulka celoročního počasí v Dominikánské republice.

Dominikánská republika spadá převážně pod subtropické pásmo a změnu období zde zaznamenáte spíše podle toho, zda prší nebo jsou hurikány, jelikož teplota se v různých obdobích výrazně nemění. V květnu v Dominikánské republice nastává období dešťů, to trvá až do října. Pokud ale chcete na dovolenou v letních měsících, až tak velký problém to nebude, deště nejsou souvislé, ale musíte počítat s tím, že nastanou – jednou za dva až tři dny ale přijde obrovský liják, ten sice trvá jen několik desítek minut, ale je dost intenzivní a často způsobuje sesuvy půdy, rozvodnění řek a vysokou vlhkost vzduchu. V období srpen – listopad Vás zde s největší pravděpodobností zastihnou hurikány. Pokud se hodláte vydat na svou dovolenou právě do Dominikánské republiky, doporučujeme Vám období od konce listopadu do dubna, avšak úplně nejlepší je vyrazit v období Vánočních svátků – takové Vánoce na pláži s výborným drinkem v ruce, to přece není vůbec k zahození, no ne?

Večerní teploty tu bývají o něco nižší, než teploty přes den, proto doporučujeme přibalit i kus oblečení, který bude teplejší. I když to možná ani nebude třeba, záleží, jaká teplota je pro Vás optimální - noční teploty většinou neklesají pod 19°C. Zkrátka krásné počasí je tu stále. :-)

Období dešťů možná nemusí platit i pro místo, kam se na dovolenou chystáte, je totiž o něco rozdílné na severu země a na jihu země. Od dubna do října nastává období dešťů na jihu Dominikánské republiky, kdežto od října do dubna je období dešťů na severním pobřeží země. Ale jak už jsme zmínili, deště nebývají souvislé, takže je v podstatě na Vás, který měsíc si pro dovolenou zvolíte, teplé počasí je zde pořád, jen se vyhněte těm měsícům, kdy nastávají hurikány, především od srpna do listopadu, kdy jsou nejintenzivnější.

Aktuální nabídka dovolené do Dominikánské republiky

Last minute Dominikánská republika s Německými CK

Počasí Dominikánská republika - průměrné teploty

Měsíc Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná teplota vzduchu 27°C 27°C 28°C 28°C 28°C 29°C 29°C 29°C 28°C 30°C 27°C 28°C
Průměrná teplota vody 27°C 26°C 26°C 27°C 29°C 29°C 28°C 29°C 29°C 29°C 27°C 28°C
Průměrné měsíční srážky
71mm 46mm

 

46mm

 

 

58mm

 

99mm 165mm 124 mm 135mm

150mm

173mm 71mm 58mm

Průměrné teploty vody a vzduchu v Dominikánské republice