Maroko oblast Marakéš

Maroko Marakéš

Dovolená Maroko Marakéš

Níže naleznete výpis zájezdů pouze do marockého Marakéše, takže už nemusíte listovat dlouhou nabídkou dovolených do Maroka a můžete si pohodlně vybrat jen zájezdy do Marakéše.

starstarstar

28.9.2018, 9 dní
Dle programu, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

28.9.2018, 9 dní
All inclusive, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

1.11.2018, 4 dny
Polopenze, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

4.11.2018, 8 dní
Polopenze, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

9.11.2018, 8 dní
All inclusive, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

11.11.2018, 5 dní
Polopenze, letecky
Sleva:
rezervace

Zobrazit další zájezdy do Maroka Marakéše

Klikněte na červený odkaz a zobrazí se Vám kompletní nabídka zájezdů Maroko Marakéš.

I přesto, že se Marakéš nachází ve vnitrozemí a nemáte tak v blízkém okolí moře nebo oceán, je Marakéš jedním z nejzajímavějších měst Maroka. Je stejně kontrastní jako zbytek Maroka.

Z jedné strany obklopuje Marakéš poušť a na druhé straně můžete naopak spatřit vrcholky hor - respektive Vysokého Atlasu. Pokud do Marakéše zavítáte jindy, než v létě, můžete spatřit dokonce i sníh na jeho vrcholcích.

Pro Marakéš jsou také typické červené stavby, tuto barvu mají hlavně historické stavby a opevnění. Kromě těchto staveb můžete v noci spatřit, jak se místní medina stává místem gurmánů. Ochutnat můžete různé druhy marockých specialit s nádechem Francie a nebo si vychutnat čerstvě vymačkaný džus z pomerančů. Takovýto lahodný džus Vás vyjde zhruba na 8 korun!

Dovolená Marakéš je vhodná i pro romantické povahy. Marakéš je doslova labyrintem uliček, takže si můžete užít romantické procházky a navíc obdivovat krásy místních měšit, paláců, muzeí a všech dalších historiských staveb města. Na místních stavbách Vás jistě uchvátí i krásné barevné mozaiky, které jsou přímo pohádkové. Projít se můžete v Marakéši také městskými parky, které zavlažuje zavlažovací systém z 11tého století.

Co se cen týče, v Maroku a Marakéši není nijak extra draho. Můžete se tu najíst za pár korun, pokud navštívíte některou z restaurací pro místní, nebo jiné restaurace pro turisty, které nejsou přehnaně luxusní. Najíst se tak můžete opravdu levně, jednu porci si dáte už zhruba za 50 korun. Pokud ale toužíte po luxusu a přepychu, není problém zajít do restaurací v Marakéši, kde mají velbloudy a břišní tanečnice. Zde počítejte, že Vás jedna porce vyjde na několik stovek, v přepočtu i cca 500Kč. Ale na druhou stranu si zase z dovolené v Marakéši dovezete krásný zážitek.

Podobně je to i s nákupem suvenýrů nebo s jinými věcmi ke koupi v Maroku a Marakéši. V obchodech většinou platí "pevné ceny", takže cenu máte jasně danou. Pokud ale máte rádi smlouvání a jste v něm dobří, můžete ušetřit ještě více. Stačí, když vyrazíte na některý z místních trhů. Tady na "pevné ceny" prakticky nenarazíte. A kdo smlouvat umí, může si odvést krásné, převážně ručně dělané, výrobky s sebou domů. :)

A to by bylo asi vše :) Pokud se chystáte na dovolenou do Marakéše nebo jinam do Maroka, rádi Vám s výběrem pomůžeme. Stačí, když nás kontaktujete a my pro Vás vybereme pouze kvalitní hotely, abyste si svou dovolenou v marockém Marakéši užili.

Vyražte poznat místo, které není turisticky přeplněné, ale přesto pohádkově krásné. Dovolená Marakéš Maroko už na Vás čeká! Nenechte ji čekat dlouho, nebo se všechny pěkné hotely vyprodají :) a to byla jistě velká škoda :)

TIP: Zkuste taky:

Počasí Marakéš

Maroko Agadir

Více informací o Maroku