Aktuální Maroko dovolená 2018

Detail státu

Maroko Maroko - transparent

Dovolená Maroko

Chystáte se na dovolenou a nevíte kam vyrazit? Co zkusit třeba Maroko? Dovolená v Maroku Vám nabídne krásné počasí, nové kultury, tradice a prostředí. A určitě nebudete zklamaní. A i pokud už víte, že Vaše cesta bude do Maroka, ale nevíte, který hotel zvolit, pak jste na správné stránce. Níže naleznete nabídku zájezdů.

Pokud Vás zajímají i nějaké informace o Maroku, sjeďte až pod nabídku zájezdů a můžete si přečíst několik základních informací před Vaší cestou do Maroka. Naleznete několik základních informací, které se Vám možná budou na Vaší dovolené v Maroku hodit. A možná Vás také utvrdí v tom, že Maroko je ta správná volba pro Vaší dovolenou. Pod krátkým popisem o Maroku naleznete výběr kvalitních TOP hotelů v této zemi a tak už nemusíte pročítat recenze a rovnou vsadit na jistotu :)

Destinace:

Výsledky hledání
LM
Maroko » Agadir Hotel & Spa Atlas Royal starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Katovice
Polopenze
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.6.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 20 073 Kč Detail
 8.6.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 20 251 Kč Detail
 11.5.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 20 568 Kč LM Detail
LM
FM
Maroko » Agadir Royal Mirage Agadir starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha
All inclusive
Hodnocení:
3,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
250 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén vnitřní
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.10.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 15 390 Kč-30 % FM Detail
 26.5.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 15 890 Kč-27 % LM Detail
 1.9.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 16 190 Kč-28 % FM Detail
LM
FM
Maroko » Agadir Sofitel Agadir Royal Bay Resort starstarstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Katovice
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
0 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Přímo na pláži
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Sportovni aktivity
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.6.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 17 890 Kč-24 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 17 990 Kč-27 % FM Detail
 29.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 18 190 Kč-28 % FM Detail
Maroko Maroko starstarstarstar
Program
vlastní
-
-
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.3.2018 8 dní - vlastnívlastní 8 990 Kč Detail
 31.3.2018 8 dní - vlastnívlastní 9 990 Kč Detail
 7.4.2018 8 dní - vlastnívlastní 9 990 Kč Detail
LM
FM
Maroko » Agadir Tulip Inn Oasis Agadir starstarstarstar
Hotel
letecky
Praha, Katovice
Polopenze
Hodnocení:
3,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
300 mVzdálenost od moře
 • Klimatizace
 • Bazén venkovní
 • WiFi
 • Wellness
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.3.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 10 521 Kč LM Detail
 6.4.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 319 Kč LM Detail
 4.5.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 686 Kč LM Detail
Maroko Oudaya starstarstar
Hotel
letecky
Praha, Vídeň
Snídaně, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.6.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 10 571 Kč Detail
 4.6.2018 5 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 11 198 Kč Detail
 28.5.2018 5 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 11 314 Kč Detail

další nabídky >

Maroko dovolená cestovatelů

Maroko je zemí, která je považována za nejbohatší z celé Afriky, co se kultury a přírody týče. Můžete nasát kulturu královských měst, které navozují atmosféru z pohádky tisíce a jedné noci nebo strávit dovolenou v moderních centrech při břehu moře. Do Maroka začíná každým rokem jezdit více turistů a možná se jednoho dne stane, že toto marocké království bude stejně oblíbenou destinací jako například Egypt. Toto místo má totiž co nabídnout nejen těm, co milují opalování na plážích, ale i těm, kteří svou dovolenou tráví spíše poznáním.

OBYVATELÉ A JAZYK

Obyvatelé Maroka jsou pohostinní a přátelští a budete tak s atmosférou své dovolené jistě spokojeni. Většina obyvatel jsou Maročané, můžete se tu však setkat i se Senegalci, Mauretánci, Evropany - především Francouzi a Španělé.

V Maroku je úředním jazykem arabština. Můžete se tu však z velké části setkat také s francoužštinou, která je druhým úředním jazykem, berberštinou nebo španělštinou na severu. Proto pokud mluvíte francouzsky, bude to na Vaší dovolené v Maroku určitě velká výhoda. Nemusíte se však bát, že se tu nedomluvíte i jinak. Dobře se dorozumíte například i anglicky.

JÍDLO

Marocká kuchyně je poměrně pestrá. Ve své historii byla ovlivněna kromě arabské kuchyně například kuchyní španělskou a francouzskou. Na Vaší dovolené v Maroku se setkáte určitě s kuskusem, který je tu podáván především jako příloha k jídlům. V Marocké kuchyni se také používá hodně koření, kombinace více druhů mas, datle, ořechy, mléko a med. Nechybí ani olivový olej, olivy a citrusy. Pokud se vydáte do Maroka, tak určitě ochutnejte některý z místních zákusků. Maročané mají v zákuscích velkou zálibu. Pro někoho však mohou být až příliš sladké, díky použití medu ve spoustě z nich.

Pokud zamíříte do některé z marockých restaurací, ve většině případů dostanete jídelní lístek ve francoužštině. Počítejte také s tím, že si na jídlo s největší pravděpodobností počkáte ještě déle, než je zvykem u nás. Maročané nikam nepospíchají a tak byste neměli ani vy. Užijte si svou dovolenou v Maroku a relaxujte i při čekání na jídlo.

Porce v restauracích Vám možná budou připadat malé. Proto pokud jste větší jedlíci, využijte "poledních menu", kdy k hlavnímu chodu dostanete ještě salát a zákusek.

Speciality

 • Kuskus - typické berberské jídlo. Základem je semolina - krupice. K dostání je také u nás, takže je možné, že jste kuskus už doma zkoušeli. Avšak marocký kuskus bude určitě jiný, než ten Váš. Proto na dovolené v Maroku nevynechte kuskus, který je obohacen o spoustu surovin - maso, zeleninu, ryby, ořechy a dokonce i ovoce.
 • Tadžín – je zelenino - masová směs (ragú), často se do této směsi přidávají ořechy a ovoce. Tato směs se velmi pomalu dusí v keramické nádobě a v této nádobě je jídlo také podáváno.
 • Harira - Marocká polévka, je připravená z luštěnin - hrách a čočka, jehněčího nebo kuřecího masa, rajčat, cibule, skořice, šafránu a koriandru

PITÍ

ProMaroko je typický mátový čaj. Dát si ho můžete opravdu všude. Základem je silný nálev čínského čaje s mátou, do tohoto čaje je přidáváno velké množství cukru, takže Vám dodá novou energii.

Dále si v Maroku můžete dát pomerančové džusy, které ve většině připadů jsou opravdu čerstvě vymačkány z pomerančů. Na ulicích narazíte na spoustu stánků, kde se tyto džusy přímo před Vámi připraví. Cena se pohybuje od 3 MAD, což je zhruba našich 7 korun.

Na Vaší dovolené v Maroku si můžete zajít také do čajovny nebo kavárny. Kavárny tu jsou spíše záležitostí mužů. Ti se zde scházejí a bývá tu značně zakouřeno. Čajovny bývají příjemnější a méně zakouřené a kromě čaje si tu můžete dát i kávu nebo něco menšího k snědku.

Co se týče alkoholu, tak i přesto, že je pití alkoholu v Maroku zakázáno, nemusíte se bát, že si na dovolené v Maroku nedáte ani sklenku vína či piva. V dražších restauracích je prodej alkoholu povolen. Pěstuje se tu také víno, jehož tradici jsem dovezli francouzi, takže můžete místní víno ochutnat. Pro pivaře nechybí ani výrobci piva

POČASÍ

Počasí v Maroku je různorodé. Je ovlivňováno především Středním a Velkým Atlasem a Středozemním mořem.

Severozápad země je ovlivněn právě středozemním mořem - teploty se tu pohybují v zimě v průměru okolo 16 °C a v létě okolo 28 °C. Ve vnitrozemí, například v Marakéši jsou teploty opravdu vysoké - V létě šplhají ke 40 °C, v zimě ke 20 °C.

Vyrazit můžete také k pobřeží atlantiku, kde jsou teploty příjemné a navíc ochlazovány mořskými vánky. Toto místo je také vhodné pro ty, kteří nemají příliš rádi horké počasí. I když pokud máte rádi horké moře, počítejte s tím, že oceán je tu chladnější, oproti třeba Egejskému moři. Také tu často vane vítr a tak může být písek, který tak vzlétne, poměrně něpříjemný. Pokud se tomuto chcete vyhnout, určitě se ubytujde v domě v medině, kde budete mít bazén a také budete dostatečně chráněni, pokud přijde opravdu nějaký silnější vítr, který bude zvedat písek.

Na horách jsou teploty o poznání nižší a v zimě se mohou dostat až k - 20 °C

Počasí Agadir

Počasí Marrákéš

CENY A MĚNA

Pokud se vydáte na dovolenou do Maroka, setkáte se s měnou, která se jmenuje marocký dirham (MAD). 1 MAD je cca 2,34 Kč.

U nás tato měna není bežně k dostání, takže si ji musíte buď v bance/směnárně objednat nebo si nakoupit eura a vyměnit je až v Maroku za dirhamy. Další možností je ještě to, že si v Maroku vyberete peníze z bankomatu, kde Vám budou přepočítány dle aktuálního kurzu a připočítány bankovní poplatky. Ale často tento způsob může být výhodnější než směna za eura.

Marocká měna se nesmí vyvážet, takže určitě všechny dirhamy utraťte nebo si směňujte či vybírejte peníze z bankomatu postupně. Pokud si v Maroku budete chtít směnit peníze, budou po Vás požadoval platný cestovní pas.

Na dovolené v Maroku můžete platit také platební kartou, tu však uplatníte pouze ve větších obchodech a luxusnějších restauracích. Určitě se ale dopředu ujistěte, zda je tato platba možná.

Ceny v Maroku jsou poměrně nízké. Oproti České republice Vám tu přijde především jídlo levné. Dá se pořídit jídlo již od od 20 MAD – cca 47,- Kč. I když si určitě můžete dát jídlo například za 200 MAD – cca 468,- Kč. Záleží na jakém místě a v jaké restauraci budete jíst.

Orientační ceny v Maroku

 • Víno - 40 MAD (cca 100 Kč)
 • Pivo - 15 MAD (cca 35 Kč)
 • Čerstvý džus - 5 MAD (cca 12 Kč)
 • Balená neperlivá voda - 5 MAD (cca 12 Kč)
 • Harira - 5 MAD (cca 12 Kč)

DALŠÍ DŮLEŽITÉ ČI ZAJÍMAVÉ INFORMACE

Jak to možná znáte z Tuniska a dalších zemí, i v Maroku se smlouvá. Jsou zde ale také "kamenné obchody", kde jsou pevné ceny. Tyto obchody poznáte tak, že jsou všude vylepeny ceny - zde se nesmlouvá a obchody jsou převážně jen s výrobky pro turisty.

Místní výrobky, kosmetiku, koření, šperky, kožené výrobky a další suvenýry můžete koupit na trzích a právě tady se smlouvá. Nikde nejsou uvedené ceny a pokud nebudete smlouvat, odvezete si věci o mnoho dražší než by se Vám mohlo povést. Proto určitě smlouvejte a odvezete si sebou krásné věci, především ručně dělané, za opravdu pěkné ceny.

Pár základních arabských výrazů

Dobrý den - Salam aleykum

Nashledanou, štastnou cestu - Bislama, adistr murana
Jak se daří? - Berbersky: meitanit?; Arabsky: labass?
Děkuji - Berbersky: soho, Arabsky: shukran
Není zač - la shokran ala važip
Ne - la
Ano - aj

 

Nabídky dovolené v Maroku podle destinací

po kliknutí na konkrétní oblast se Vám zobrazí nabídky

[Zobrazit mapu]
Najdi moji super dovolenou
Select country and destination