Celoroční lyžování v alpách

Lyžování v alpách

Lyžování v alpách - Rakousko nabízí celoroční lyžování

Jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit, které se v Rakousku provozují, je lyžování a snowboarding. Tahle informace vůbec nepřekvapí, když si uvědomíme, že se v Rakousku nachází 6.500 km sjezdovek, které se npohybují od 550 do 3.450 metrů nad mořem. Dokonce na ledovci Hintertux se dá lyžovat po celý rok. Rakouská alpská lyžařská střediska, poskytují dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Mezi oblíbené se také řadí dobrá vzdálenost od České republiky a jednoduchá dostupnost po dálnici.

Lyžování v AlpáchNejbližší středisko z Prahy je Pyhrn Priel (340 km) a z Brna je to Semmering (221 km). Nejznámější rakouská lyžařská střediska jsou Semmering,Kitzbühel, Achensee, Zugspitz Arena, Arlberg, Lofer a St. Martin, Brixental, Heiligenblut, Katschberg, Ötztal, Zillertal, Seefeld/ Leutaschtal.

Lyžovaní v rakouských alpách nekončí ani na jaře, dokonce na sjezdovkách ve výškách kolem 3000 metrů nad mořem se dá lyžovat i během léta. Toto letní lyžování v Rakousku Vám umožní pět oblíbených rakouských alpských ledovců: Hintertux, Kaunertal, Stubaital, Pitztal a Sölden.

Ubytování v Rakousku, dle oblastí

BAD KLEINKIRCHHEIM ISCHGL  MÖLLTAL  SAALBACH  
FLACHAU KAPRUN-ZELL AM SEE   NASSFELD  SEEFELD
GASTEIN KITZBÜHEL  OBERTAUERN  SCHLADMING
HINTERTUX MARIA ALM  PITZTAL  SÖLDEN-ÖTZTAL 
       STUBAITAL
       ZILLERTAL

 

 

starstarstar

21.9.2018, 4 dny
Polopenze, vlastní
Sleva:
rezervace

starstarstar

21.9.2018, 4 dny
Polopenze, vlastní
Sleva:
rezervace

starstarstar

21.9.2018, 4 dny
Bez stravy, vlastní
Sleva:
rezervace

starstarstar

21.9.2018, 3 dny
Bez stravy, vlastní
Sleva:
rezervace

starstarstar

21.9.2018, 8 dní
Polopenze, vlastní
Sleva:
rezervace

starstarstar

21.9.2018, 4 dny
Bez stravy, vlastní
Sleva:
rezervace

Lyžování v alpách se vyplatí po celý rok

V Rakousku naleznete perfektně vybavená střediska s kvalitními službami, širokou škálu dokonale upravených sjezdovek od začátečnických až po černé svišťáky dolu kopcem :-), kvalitní lyžařské školy, kde se Vám profesionálně postarají o Vaše ratolesti, případně člena skupiny se slabšími lyžařskými nebo snowboardingovými schopnostmi. Ani lidi milující freeride nepřijdou zkrátka, jelikož téměř každé rakouské lyžařské středisko má kvalitní snowboardingové parky

Lyžování v Rakouských AlpáchNa sjezdovkách nechybějí ani restaurace se širokým výběrem jídel, včetně Frantovi oblíbené „Knodel suppe“, a před restauracemi dostatek prostoru na oddych či případné slunění. Počty lanovek a vleků poskytují dostatečné kapacity, takže se vyhnete dlouhým frontám. Jízdy na lanovkách poskytnou nejen příjemný oddych Vašemu tělu, ale i nádherné výhledy na krajinu a v případě slunečného počasí můžete získat nádherné rovnoměrné opálení tváře, pokud si ovšem nezapomenete sundat lyžařské brýle.

Na základě osobní zkušenosti Vám doporučuji kvalitní opalovací krém s ochranným faktorem alespoň 15 a výše. Při jarních lyžovačkách od března Vám dobře poslouží i faktor 30 a na nosánek i 50-tka se šikne :-).

Lyžování v alpách zdar !