Na Kapverdách ostrov Sal

Kapverdy Sal

Dovolená Kapverdy ostrov Sal

Chystáte se na dovolenou na Kapverdské ostrovy? Pak jste na správné stránce! Vyražte na Kapverdy a překrásný ostrov Sal. Ostrov Sal je jedním z nejvíce turisticky navštěvovaných míst Kapverd.

Níže naleznete nabídku zájezdů Kapverdy Sal, takže můžete pohodlně vyhledávat z domova. Pod nabídkou zájezdů pro Vás máme připraveno několik informací o Kapverdách a Salu. :)

starstarstarstarstar

21.8.2018, 8 dní
All inclusive, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstarstar

21.8.2018, 8 dní
All inclusive, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstar

21.8.2018, 8 dní
Snídaně, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstarstar

21.8.2018, 9 dní
All inclusive, letecky
Sleva: -50 %
rezervace

starstarstarstar

21.8.2018, 8 dní
Snídaně, letecky
Sleva:
rezervace

starstarstarstarstar

21.8.2018, 9 dní
All inclusive, letecky
Sleva: -35 %
rezervace

Zobrazit další nabídky na Kapverdy

Klikněte na odkaz a zobrazí se Vám kompletní nabídka zájezdů na Kapverdy a ostrov Sal.

A nyní nějaké ty informace o Salu:

Jak už jsme výše zmínili, Sal je nejvíce navštěvovaný ostrov z celých Kapverd. Často se sem také pořádají fakultativní výlety nebo sem turisté individuálně cestují, i když se jejich hotel nachází na jiném ostrově. Sal může nabídnou překrásné písčité pláže a také bohatou historii - je nejstarším z ostrovů Kapverd. Na Salu se také nachází mezinárodní letiště, a díky více jak 350ti slunečným dní v roce se můžete těšit z úžasného počasí.

Zajímalo by Vás, co vlastně Sal znamená? Toto portugalské slovo se překládá jako Sůl. Jméno ostrov získal díky tomu, že byl v minulosti ekonomicky závislý na těžbě soli, podobně jako ostatní ostrovy. Nyní je hlavním přínosem pro ekonomiku turistický ruch.

Doprava na ostrově Sal ( Kapverdy)

Možná Vás překvapí, že tu není mnoho asfaltových silnic, jak je známe od nás. Silnice se na ostrově postupně budují, takže většina cest je prašných. A některé možná ani jako cesta vypadat nebudou :D Zkrátka cestování po ostrově Sal může být trochu dobrodružství.

Sport na Salu

Pokud jste milovníky vodních sportů, pak si přijdete na své. Pro ty, kteří si rádi užívají surfování, windsurfing nebo kitesurfingu budou Kapverdy a ostrov Sal, jako stvořené.

Ti, kteří mají rádi podmořský život, mohou využít i potápění v jeskyních. Využít se dají také tenisové a volejbalové kurty. Co se týče například golfu, tak ten se tu moc "provozovat" nedá, spíše naleznete na ostrově nebo v hotelích minigolf.

A pokud jste vášnivý rybář nebo rybářka, můžete si udělat výlet na rybolov velkých ryb. Jedná se většinou o celodenní výlet a vyjde Vás na Salu na více než 200 Euro.

Důležité informace před cestou na Kapverdy

Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdy, případně na některý z ostrovů (i Sal), je nutné, aby Vám cestovní pas platil ještě 6 měsíců po návratu z dovolené. Pro občany České republiky platí také vízová povinnost. Pokud si zakoupíte zájezd organizovaný cestovní kanceláří, stačí, když dodáte čísla pasů a CK za Vás víza vyřídí. Víza si můžete zařídit i sami na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně nebo v Nizozemí. Nemusíte se bát, že tam přímo budete muset jet, vše jde vyřídit po internetu z pohodlí domova. :)

Časový posun na Kapverdách

Po příletu si své hodinky, popřípadě hodiny na mobilním telefonu, přeřiďte o 2 hodiny dozadu. Kapverdy totiž leží v jiném časovém pásmu.

Doba letu na Kapverdy

Pokud si zvolíte dovolenou na Kapverdách, pak počítejte s trochu delším letem, než například do Řecka nebo Tuniska. :) Naopak oproti jiným exotickým zemím je doba letu na Kapverdy o něco příjemnější. Let trvá cca 7 hodin, což je poměrně pěkný kompromis, oproti jiným exotikám. :)

Hlavní sezóna Kapverdy Sal

Na dovolenou na Kapverdy můžete vyrazit téměř po celý rok. Teplota je tu velice příjemná. Hlavní sezóna je však od listopadu do července. Na dovolenou se příliš nedoporučují měsíce srpen, září a říjen - v tuto dobu se tu můžete setkat s nepravidelnými srážkami. Ale nejedná se o žádné velké deště, takže i pokud například v říjnu na Kapverdy odletíte, určitě si sluníčka a teplého počasí užijete do sytosti :) Určitě se není čeho bát a můžete na Sal nebo na jiný z Kapverdských ostrovů vyrazit :)

V případě, že by Vás zajímaly ještě nějaké informace o Salu nebo o Kapverdách, jako takových, neváhejte nás kontaktovat, informace Vám ověříme.

Dovolenou Kapverdy Sal můžete vyřídit z pohodlí domova, vše se dá udělat elektronicky, takže nemusíte za námi na pobočku. Pokud ale preferujete osobní kontakt, budeme rádi, když se za námi zastavíte a společně vybereme Váš zájezd na Kapverdy Sal.

Můžete nás také kontaktovat v případě, že chcete s vyhledáním dovolené Sal Kapverdy pomoci. Vybereme pro Vás pouze kvalitní hotely, v kterých budete určitě moc spokojeni. :)