Itálie turistické informace

Detail státu

Itálie Itálie - transparent

Najdi moji super dovolenou
Select country and destination

Dovolená Itálie

Hledáte levnou dovolenou a nevíte, kam vyrazit? Zkuste Itálii! Níže nalzenete nabídku. A pod touto nabídkou na Vás čekají základní informace o Itálii, které jistě oceníte, především pokud jste v Itálii ještě nikdy nebyli. Stačí si jen vybrat a vyrazit. Dovolená v Itálii na Vás již čeká.

Vyberte si dovolenou z pohodlí domova, nebo nám napiště či zavolejte a my Vám zašleme kvalitní nabídky na ubytování.

DOVOLENÁ V ITÁLII

Dovolená v Itálii je jednou z dovolených, které jsou cenově dostupné téměř pro každého a navíc můžete vyrazit i sami, vlastním autem. Spousta cestovatelů volí jako dopravu na svou dovolenou právě auto. V případě Itálie je to fajn spojení. Itálie není tak vzdálená od naší republiky a tak si můžete pohodlně naplánovat zastávky na Vaší cestě. Další možností, jak se na dovolenou do Itálie dopravit je autobus, vlak a nebo letecká doprava, které v poslední době přibývá. Záleží pouze na Vás, co je pro Vás cenově přijatelné a také jaká doprava je pro Vás nejvhodnější.

Itálie je vhodná pro všechny, kteří milují slunce a opalování, ale také pro ty, kteří jsou spíše na zimní sporty a láká je spíše sjíždění zasněžených alp. A ani ti, co raději krajinu poznávají, nepřijdou zkrátka. Itálie nabízí i spoustu krásných míst, které stojí za to poznat. Můžete si vybrat z některých poznávacích zájezdů, které máme v nabídce.

Poznávací zájezdy Itálie

Poznávací zájezdy Řím

Poznávací zájezdy Řím letecky

Poznávací zájezd do Toskánska

KAM VYRAZIT?

Možností je opravdu spousta. Itálie nabízí nepřeberné množství destinací, takže výběr je opravdu široký a možná se ani nebudete moci rozhodnout, kam vyrazit dříve :). Oblíbené destinace jsou hlavně Bibione, Caorle nebo Kalábrie. Tyto destinace jsou vhodné i pro dovolenou s dětmi. Vyrazit můžete můžete například na italský ostrov Elba nebo Ischia.

Pro zimní dovolenou v Itálii si můžete zvolit například oblíbené Dolomity nebo některou oblast Lombardie. Možností je opět opravdu spousta.

Cílem poznávacích zájezdů do Itálie je především Řím. Tady objevíte veškeré historické a jiné krásy Itálie.

OBYVATELÉ

Itálie patří k nejlidnatějším zemím Evropy. Žije zde téměř 60 milionů obyvatel. Italští obyvatelé jsou velmi temperamentní a přátelští.

JÍDLO

Italskou kuchyni asi každý z nás dobře zná. Stává se stále více rozšířená i v Čechách, i když v porovnání s tou pravou italskou kuchyní to ve většině případů nemá bohužel až tak moc společného. Základem italské kuchyně jsou těstoviny, pizza, rajčata, olivový olej, mořské plody a sposta dalších kvalitních surovin. Často je italská kuchyně řazena mezi jednu z nejlepších světa.

Kuchyně je většinou postavena na stejném základě, ale v některých regionech se mění. Třeba v horských regionech je strava o něco tučnější a hutnější, ale přesto stále lehčí oproti kuchyni české. Italská kuchyně klade důraz na čerstvost a jednoduchost v případě. Věříme, že si každý tuto kuchyni zamiluje.

Ochutnejte některou z mnoha italských pizz, těstoviny, risoto, ryby, sýry nebo vynikající italské zmrzliny a dezerty - například pravé italské tiramisu.

Itálie dovolená, dovolená Itálie

PITÍ

V Itálii se pije hlavně víno a káva. Káva bývá často velmi silná a malá.

POČASÍ

Počasí v Itálii je velmi příjemné. O sezónu se dočkáte příjemných letních teplot. Mimo sezónu jsou teploty stále pěkné, celoročně je tu tepleji než u nás. Zimy nebývají příliš drsné, pouze v horách, které jsou vhodné pro zimní dovolenou a lyžování. Můžete vyrazit například do Italských alp, které jsou velmi oblíbené. Zkrátka Itálie je zemí, kam můžete vyrazit na letní i zimní dovolenou.

Počasí Neapol

CENY

Pokud se chystáte na dovolenou do Itálie a chcete si vařit sami, doporučujeme nákupy ve větších supermarketech. Můžete se pak dostat na ceny, které jsou ještě nižší než u nás. Nakupovat můžete také na trhách, v menších krámcích a nebo si koupit značkové a opravdu kvalitní suroviny. Záleží pouze na Vás. Především zelenina a ovoce bývá o sezónu za velmi pěkné ceny. Opět ale určitě záleží na místě, kde se nacházíte, ceny se často liší.

Ceny v restauracích se pohybují zhruba podobně, jako u nás. Někdy jsou nižší, někdy vyšší.

MĚNA

Itálie patří do eurozóny, takže se tu platí Eurem. Na většině místech můžete platit také kartou.

Pár základních italských výrazů

buon giorno - dobrý den
arrivederci - na shledanou
ahoj - ciao
sí - ano
no - ne
per favore - prosím
grazie - děkuji
promiňte - scusi
kolik stojí - quanto costa
dal bych si kávu - vorrei un caffé

Destinace:

Výsledky hledání
LM
Itálie » Friuli - Venezia Giulia » Lignano Villa Yachting
Apartmány
autobus, vlastní
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 248 Kč LM Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 298 Kč LM Detail
 20.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 973 Kč Detail
LM
Itálie » Friuli - Venezia Giulia » Lignano Villa Lucchese
Vila
autobus, vlastní
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 298 Kč LM Detail
 20.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 041 Kč Detail
 21.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 041 Kč Detail
LM
Itálie » Adriatická riviéra » Bibione Carina
Apartmány
vlastní
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail
 20.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail
 23.9.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 460 Kč-6 % LM Detail

další nabídky >