Francie turistické informace

Detail státu

Francie Francie - transparent

Najdi moji super dovolenou
Select country and destination

Dovolená Francie nabídky

Láká Vás Francie a chcete se dozvědět nějaké užitečné informace? Pak jste na správné stránce! Ať už máte dovolenou ve Francii vybranou či nikoliv, zde najdete pár informací, které se Vám budou možná hodit. Informace o Francii naleznete pod kompletní nabídkou zájezdů. V případě, že ještě vybráno nemáte, můžete se podívat na nabídky zájezdů, které jsou uvedeny níže. Nebo klikněte na některý z odkazů, kde máte již vyfiltrované zájezdy k moři i zájezdy poznávací. :)
 Přejeme příjemné čtení a vybírání :)

Poznávací zájezdy Francie

Zájezdy k moři Francie

Poznávací zájezdy Francie Paříž

 

Dovolená ve Francii

Země vína a sýrů, tak by se daly shrnout hlavní znaky Francie :) Francie je zemí, kam můžete vyrazit na krásné poznávací zájezdy ale také na dovolenou k moři. Nejoblíbenější jsou asi poznávací zájezdy do překrásné Paříže nebo také poznávačky do Normandie. Pro rodiny s dětmi doporučujeme navštívit také známý Disneyland, kde si děti užijí jistě spoustu zábavy. Dopravit se do Francie můžete jak vlastní dopravou, například autem, tak i autobusem, letecky či kombinovanou dopravou. Možností je opravdu spousta, takže záleží pouze na tom, co preferujete a co je Vám pohodlnější.

KAM VYRAZIT?

Jak už jsme výše zmínili, možností je ve Francii opravdu sousta. Můžete vyrazit na poznávací zájezd nebo si užít relaxaci u moře. Pro ty, kteří preferují zimní dovolenou, doporučujeme vyrazit do francouzských alp, které  jsou velice oblíbené na lyžovačky a další zimní sporty. Všem romantickým duším určitě doporučujeme navštívit Paříž. Možná budete překvapeni, jak dobře se tu budete cítit. Navštivte některé z místních památek, galerií či muzeí a potom si udělejte piknik v některém ze zdejších krásných parků - nebudete litovat. Příjemné je také posezení pod Eiffelovou věží, z které je mimo jiné krásný výhled na bílé stavby Paříže.

Ačkoliv Francie není možná až tak běžnou zemí, kam se cestovatelé chystají na svou letní dovolenou k moři, určitě se nebojte a vyražte na dovolenou k moři právě sem. Je zde spousta kempů, apartmánů a hotelů, kde strávíte pěknou dovolenou. Užijte si pěkné chvilky například na Francouzské riviéře nebo v přístavním městě Nice. I když je pravda, že tata dovolená je často považována jako za luxusní variantu cestování.

Lyžování ve Francii

Poznávací zájezdy do Francie

Poznávací zájezdy do Paříže

OBYVATELÉ

Obyvatelé Francie jsou temperamentní a nejsou příliš příjemní a otevření k turistům, ačkoliv je cestovní ruch velkou částí jejich příjmů. Velice pohostinní k Vám budou především obyvatelé menších městeček či vesniček, kteří Vás klidně pozvou na skleničku dobrého vína. Většina místních také mluví pouze francouzsky, nebo alespoň odmítají jiným jazykem mluvit. V Paříži a Lyonu se ještě celkem domluvíte i anglicky, ale na dalších místech s tím moc nepočítejte. Nenechte se však odradit! Francie určitě stojí za návštěvu a určitě ne jen jednou za život :). A pokud se budete snažit mluvit francouzsky, nebo se naučíte několik francouzských frází, i když né úplně správně, místní to velice ocení a budou hned příjemní. Francouzům se holt musí trošku "podlézat", pak pro Vás udělají v podstatě cokoliv :)

JÍDLO

Fracouzská kuchyně nabízí mnoho a její stolování je vyhlášené po celém světě. Dá se řadit mezi jednu z nejlepších. Francouzi si zkrátka umí jídlo užít a udělat si na něj čas, proto ve většině obchodů či supermarketů narazíte na dvouhodinovou pauzu na oběd. Francouzi při jídle nikam nespěchají a jídlo si užívají. Základem je hlavně bílé pečivo, sýry, ryby a mořské plody a nesmí chybět také dobré víno.

Téměř na každém rohu narazíte na pekárnu "Boulangerie", a už uvidíte, jaké dobroty skrývá, určitě neodoláte. Bagety, croassanty - určitě ochutnejte ty zdejší!! s našimi se to nedá srovnat:), prodávají se i plněné čokoládou, nejrůznější druhy zákusků s ovocem, čokoládou či jinými náplněmi. Právě zmíněné dlouhé bagety nesmí chybět téměř u žádného jídla. Kromě toho, že se podávají jako "příloha" k jídlu, je francouzi jedí i "jen tak" ještě teplé.

Speciality

Sýry - Camembert, Brie, Eidam a Ementál, Roqeufort, Maroilles, Reblochon, Kozí sýry

Sýrů ve Francii naleznete opravdu hodně a všechny jsou zkrátka vynikající. Takže milovníci sýra si tu přijdou jistě na své a určitě si pár kousků ještě odvezou domů.

 • Camembert - sýr s bílou plísní na povrchu (podobně jako hermelín), tento sýr můžete znát i z našich obchodů. Tento sýr se vyrábí především v Normandii a má vysoký obsah tuku ("nejdietnější" má 30 %). Dá se koupit za cenu kolem jednoho Eura, to je však ten nejlevnější a méně chutný. Dražší Camembert je o poznání lepší a ke sklence vína jistě nikdo neodolá.
 • Brie - velmi podobný (i chuťově) Camembertu, výseč bývá trojúhelníkového tvaru, je levnější a vyrábí se v oblasti Champagne.
 • Eidam a Ementál  - známé a oblíbené sýry i u nás, vyrábí se v oblasti francouzských Alp
 • Roqeufort - sýr s modrou plísní uvnitř, pochází se stejnojmenného města, je podobný nivě - ale je ještě výraznější, patří do dražší kategorie sýrů
 • Maroilles (maroal)tento sýr se vyrábí pouze od roku 1976, jí se především na severu Francie a je podobný našemu romaduru - ale je tvrdší
 • Reblochon (Roblošón)Tento sýr je prý považován za krále sýrů, ale jeho zápach Vás možná odradí, není to nic pro slabé povahy :) , je podobný našemu romaduru, ale o poznání silnější. Pochází z oblasti Savojských Alp
 • Kozí sýry (Fromages du chèvre) - mají různé podoby, ale vždy jsou pevné, nikdy ne tekuté

Šneci, mušle, ústřice, Krevety a langustiny

- K výše uvedenému asi není potřeba nic více říkat. Jedná se o mořské plody, které jistě každý dobře zná, i když je možná sám ještě neochutnal.

- Velkou specialitou jsou ve Francii právě šneci s bylinkovým máslem, podávají se s bílou bagetou. Šneci se řadí mezi jeden z gurmánských zážitků Francie. Jsou poměrně gumoví, vyndavají se u ulit párátkem a nekouší se na více kusů. Doporučuje se sníst šneka celého, máslo vytřít kouskem bagetky a toto celé sníst dohromady.

- Mušle si můžete dát po celé Francii, podávají se s hranolky nebo jinou bramborovou přílohou, popřípadě bagetou.

- Ústřice doporučujeme ochutnat především v přímořských oblastech, kde je cena nejnižší.

- Krevety dostanete čerstvé a uvařené, "obírat" si je musíte sami

Kromě sýrů a mořských plodů si můžete dát: Steaky, Fondue (původně Švýcarské jídlo, ale spousta francouzů je považuje za své. Jsou masové, sýrové, čokoládové) nebo palačinky, zvané crêpes,  na různé variace - slané i sladké

Ve Francii můžete ochutnat i spoustu jiných jídel, záleží, v jaké oblasti se právě nacházíte. Hodně se zde používá také zelenina, koření a olivový olej, hovězí a skopové maso a spousta dalšího.

Jídlo ve Francii dovolená francie      Dovolená Francie, jídlo francie

PITÍ

Ve Francii určitě nevynechte některé z místních vín. Červené, bílé nebo růžové, ale každé stojí za ochutnání. Dát si můžete také pravé šampaňské. Kromě vína se tu také vyrábí koňak a calvados.

V restauracích a obchodech je k dostání klasický sortiment alkoholických a nealkoholických nápojů jako u nás.

POČASÍ

Počasí ve Francii se liší podle oblasti, kde se nacházíte. V alpských oblastech jsou chladné zimy se spoustou sněhu. Ve vnitrozemí a v oblastech kolem moře jsou zimy spíše mírné a léta s příjemnými teplotami.

Počasí Paříž

Počasí Nice

CENY a MĚNA

Ve Francii se platí Eurem. Oproti Čechám jsou ceny ve Francii o něco vyšší. Pokud chcete ušetřit, určitě doporučujeme nákupy v supermarketech, kde výrazně ušetříte a ceny oproti Čechám nebudou o moc velké.

Orientační ceny ve Francii

 • Bageta - 0.80€ (cena v pekárně, v supermarketech bývá cena nižší, ale také nebývá bageta tak křupavá)
 • Croissant - 0.70-0.80€
 • Víno - od 2 €
 • Balená voda (6 lahví) - 1 až 1,5 €
 • Káva v restauraci - 2 €
 • Chleba - od 0,3
 • Pivo - 1
 • Rajčata 1 kg - 2,5
 • Hlavní jídla - 6 - 15

DALŠÍ DŮLEŽITÉ ČI ZAJÍMAVÉ INFORMACE

Studentům určitě doporučuji vzít si s sebou studentský průkaz, především pokud se chystáte na poznávačku po Francii, přijde Vám to vhod. Na spoustě místech studenti neplatí vůbec nic (Studenti v rámci EU mají vstupy zdarma, např. Louvre), nebo platíte snížené vstupné. A pokud se chystáte navštívit více míst, určitě to oceníte a vaše peněženka také :)

Pár základních francouzských výrazů

Ahoj/Dobrý den - Bonjour

 Na shledanou - Au revoir

Děkuji - Merci

Promiňte - Excusez-moi (exküze mua)

Hlavní chody - Plat principal (pla pre~sipal)

Ovoce / zelenina - Fruits / Légumes (frui / legüm)

Mohu zaplatit účet, prosím? - L´addition, s´il vous plaît. (ladisio~ silvuple)

Vepřové / kuřecí / jehněčí / hovězí / ryba - Porc / poulet / agneau / boeuf / poisson (pork / pule / aňo / böf / puaso~)

Vařený / smažený / grilovaný / pečený - Cuit à l'eau / frite / grillé / rôti (küit a lo / frit / grije / roti)

DOvolená Francie, poznávací zájezdy francie
To by bylo vše :) Pokud máte ještě nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme nebo poradíme s výběrem Vaší dovolené.

Destinace:

Výsledky hledání
LM
Francie » Languedoc-Roussillon Domaine Rézidentiel de Plein Air Elysée
Mobilhome
vlastní
-
Bez stravy, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
 6.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
 13.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 680 Kč-20 % LM Detail
Francie » Korsika Hotel Grand starstarstar
Hotel
vlastní
-
Bez stravy, Polopenze
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 7.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
 8.10.2018 2 dny Polopenze vlastnívlastní 680 Kč Detail
LM
Francie Adventní Štrasburk
Program
autobus
-
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2018 1 den Bez stravy autobusautobus 849 Kč LM Detail

další nabídky >