Eso travel dovolená Čína

Eso travel Čína

Eso travel ČínaAktuální nabídky od Eso travel Čína

Vyražte do země s bohatou kulturou a nechte se okouzlit neuvěřitelnými stavbami a krásami Číny. Udělejte si výlet na Velkou čínskou zeď, ochutnejte místní speciality a nakupte si suvenýry za pár korun!

A nyní už k nabídkám Eso travel Čína. Níže naleznete zájezdy od CK Eso travel do Číny. Jedná se o zájezdy pořádané pouze touto cestovní kanceláří, takže nemusíte sledovat o jakou CK se jedná. Na jenom místě máte pohodlně vyfiltrované pouze zájezdy Eso travel Čína

6.10.2018, 14 dní
Dle programu, letecky
Sleva:
rezervace

7.10.2018, 15 dní
Snídaně, letecky
Sleva:
rezervace

12.10.2018, 12 dní
Dle programu, letecky
Sleva:
rezervace

3.4.2019, 14 dní
Polopenze, letecky
Sleva:
rezervace

6.4.2019, 9 dní
Polopenze, letecky
Sleva:
rezervace

17.4.2019, 13 dní
Snídaně, letecky
Sleva:
rezervace

Zobrazit další zájezdy do Číny od Eso travel

Po kliknutí na odkaz se Vám zobrazí kompletní nabídka zájezdů ESO travel Čína. V horní vyhledávací masce si pak můžete sami vyfiltrovat například termín dovolené, místo odletu nebo třeba stravování.

Před tím, než se vydáte do Číny s Eso travel, můžete se níže podívat na nějaké základní informace o Číně.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O ČÍNĚ

Vstupní víza do Číny

Před odletem na dovolenou v Číně je nutné vyřídit si vstupní turistické vízum. Vyřízení individuálního víza do Číny trvá zhruba 10 dní, takže pokud byste chtěli vyrazit do Číny v rámci last minute zájezdu, není to úplně možné. Je nutné vyřídit si zájezd s dostatečným předstihem, aby se stihly vyřídit víza.

Pro vyřízení víza do Číny je nutné předložit a mít následující:

 • 1x foto
 • 2 volné stránky v pasu
 • Pas platný 6 měsíců po návratu z dovolené

Pokud si zvolíte svou dovolenou v Tibetu a nebo pokud v Tibetu budete nějakou dobu pobývat, je nutné povolení ke vstupu. Povolení ke vstupu do Tibetu Vám zařídí i CK ESO travel. V případě, že byste chtěli navštívit Hongkong, tak tam je pro občany České republiky bezvízový styk.

Očkování a Čína

Pro vstup na území Číny není potřeba žádné povinné očkování.

Úřední jazyk v Číně

Úředním jazykem v Číně je kantonština či mandarin. V turistických centrech a v hotelích se domluvíte pohodlně i anglicky, takže není třeba se obávat toho, že neumíte mandarinsky :-)

Časový posun v Číně

Víte, jaký je časový posun v Číně? A jak si přeřídit hodinky při Vaší dovolené s ESO travel do Číny? Poradíme Vám! Hodinky si přeřiďte o + 7 hodin, při letním času je časový posun o + 6 hodin.

Chcete-li se dozvědět i další časové posuny, podívejte se na odkaz níže

Časový posun v destinacích

Měna v Číně

Oficiální  měnou v Číně je Renminbi, jejíž základní jednoutkou je Juan (Y), ten se dále dělí na 100 Jiao. 1 Juan je cca 2,70 Kč. Peníze si v Číně můžete vyměnit v hotelech i bankách, všude je stejný kurz - mají totiž centrálně stanovený směnný kurz.

Budete-li cestovat i do Hongkongu, pak byste měli vědět, že místní měnou je  hongkongský dolar (HKD). 1 HKD vychází cca na 2,30 Kč.

Pokud preferujete placení platební kartou, v Číně Vás zřejmě moc nepotěší. Platební karty jsou přijímány převážně jen v Hongkongu a v mezinárodních hotelech.

Kam vyrazit v Číně?

Při dovolené v Číně s ESO travel určitě nevynechte návštěvu hlavního města Peking. Načerpáte tu tu správnou atmosféru a ruch velkoměsta, poznáte historii a místní stavby a nebo také úchvatnou Velkou čínskou zeď. Když už v Číně budete, určitě nesmíte zapomenout navštívit Velkou čínskou zeď - to by byla jistě velká škoda.

Mezi další města, která cestovatelé v Číně navštěvují patří:

 • Šanghaj
 • Xian
 • Guilliln
 • Lhasa

Šanghaj Vás jistě překvapí svým rychlým rozvojem, který město dostal mezi jedno ze světových velkoměst. V Xianu Vám vezme dech tajemná Terrakotová armáda, v Guillinu budete nadšení jedinečnými vápencovými útvary během projížďky po řece Li. Naopak ve Lhase spatříte posvátné tibetské chrámy v podhůří Himálají. To vše a mnohem více Vám nabízí Dovolená Čína s ESO travel!

ESO travel nabízí také různé poznávací zájezdy do Číny, v rámci kterých můžete poznat i výše uvedená místa. 

 • Velký okruh Čínou
 • Malý okruh Čínou
 • Malý okruh Čínou a Tibetem
 • Malý okruh Čínou + Xian
 • Čína - perly říše středu

Všechny poznávací zájezdy jsou doprovázené průvodcem cestovní kanceláře ESO travel a také místním průvodcem, který většinou v Číně žije.

Strava a nápoje v Číně

Jednou z věcí, na kterou bychom Vás chtěli upozornit před cestou do Číny je to, že voda z vodovodních kohoutků není pitná! Vodu z kohoutku prosím nepijte a zakupte si vodu balenou. Tu seženete bez problémů ve všech místních obchodech.

Co se týče stravování, u většiny zájezdů do Číny od CK ESO travel bývá zajištěna polopenze. Můžete se ale velmi dobře a levně najíst v místních stáncích - na tržištích a nebo v čínských restauracích.

Nakupování a Čína

Pokud máte rádi a nebo dokonce milujete nakupování, pravděpodobně si tu budete připadat jako v ráji. :) Zboží je tu velice levné a to i v Hongkongu, kde například ceny potravin jsou vyšší než jinde v Číně. Velice levně v Číně nakoupíte také suvenýry a místní výrobky. Hongkong je také známý tím, že je zde levná elektronika.

Počasí v Číně

Nejteplejší měsíce jsou květen - říjen. V tuto dobu je tu také nejmenší množství srážek, takže si troufáme říci, že tato doba je naprosto ideální pro dovolenou v Číně od ESO travel.

Doba letu do Číny

Víte, jak dlouho se do Číny letí? Nevíte? Poradíme Vám! Doba letu do Pekingu je cca 11 hodin, v závislosti na trase letu a přestupech.

Pokud se chcete dozvědět, jaké jsou i další časy letů do destinací? Podívejte se na odkaz níže

Doby letů do destinací

Rádi Vám také s výběrem ESO travel Čína pomůžeme. Stačí, když nás kontaktujete. :-)

Eso travel Čína

Eso travel Čína