Aktuální Egypt dovolená 2017

Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Egypt je oblíbená země pro odpočinkovou dovolenou, pro svou nejlepší cenu k poměru nabízených služeb se řadí mezi vyhledávané destinace nejen u českých turistů. Zvláště pokud se podaří získat kvalitní dovolenou v last minute, tak to potěší.

  Pod nabídkou zájezdů se můžete podívat na základní informace o Egyptě. Takže pokud již máte vybranou dovolenou v Egyptě, můžete nabídky přeskočit a vesele se začíst :) 

 

Dovolená Egypt aktuální nabídky

Výsledky hledání
Three Corners Sea Beach Resort
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 12 990 Kč-17 % LM Detail
 3.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 12 990 Kč-17 % LM Detail
 4.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 12 990 Kč-17 % LM Detail
Image not available
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Košice
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.5.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 690 Kč-18 % LM Detail
 15.5.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 480 Kč-10 % FM Detail
 17.5.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 11 680 Kč-18 % FM Detail
Pickalbatros Dana Beach
LM
starstarstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 18 890 Kč-19 % LM Detail
 3.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 18 890 Kč-8 % LM Detail
 3.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyOstrava 18 890 Kč-8 % LM Detail
Sunny Days El Palacio
LM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.5.2017 3 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 490 Kč Detail
 8.5.2017 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 9 790 Kč Detail
 19.5.2017 4 dny All inclusive leteckyleteckyPraha 10 090 Kč Detail
Iberotel Palace
FM
starstarstarstarstar
letecky Praha
Polopenze, All inclusive
Hodnocení:
5,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 390 Kč FM Detail
 3.7.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 20 490 Kč FM Detail
 10.7.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 20 490 Kč FM Detail
Ali Baba Palace
LM
FM
starstarstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Košice, Katovice, Varšava
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,1 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.5.2017 5 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 790 Kč Detail
 10.5.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-35 % Detail
 13.5.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-35 % Detail

další nabídky >

Co si představit při slovech: dovolená v Egyptě ?

teplé počasí v Egyptě, příjemná teplota moře v Egyptě, dost kvalitních hotelů i dost nekvalitních, je třeba pořádně vybírat hotely v Egyptě, osobně doporučujeme zájezdy minimálně 4 * úrovně ubytování a služeb, ale spíše zájezdy do 5* hotelů bychom doporučili. Hlavně v Egyptě je překrásný podmořský život, který je možno vidět i pouhým šnorchlováním. Bohaté all inclusive programy mají velký výběr jídel, ale pozor na Faraonovu pomstu, ten kdo míchá jídlo se může občas po…. :)

EGYPT HISTORIE

od dávných dob (tisíciletá starověká kultura) je to země plná tajemství, faraonů, s úžasnými zahradami a mystikou. Téměř každého uchvátí exotickou přírodou, pouštěmi a v neposlední řadě oázami v údolích kolem posvátné řeky Nil. Po celý rok vás hřejí uchvacující paprsky afrického slunce a v kombinaci s dokonalou podmořskou faunou a flórou tvoří nezapomenutelné zážitky každému návštěvníkovi Egypta..

Dovolená Egypt na pláži západ slunce Egypt dovolená Sfinga Pyramida Dovolená Egypt bazén hotel

PRAKTICKÉ INFORMACE EGYPT

Doba letu

Doba letu do Egypta cca 4 hodiny

Čas v Egyptě

Při porovnání středoevropského času a času v Egyptě je v Egyptě o 1 hodinu více.

Vízum do Egypta

Abyste mohli navštívit Egypt, musí mít každá cestující osoba s vlastním pasem vízum. Vízum se platí a můžete ho získat při podpisu cestovní smlouvy předem nebo na až na místě za 15 USD. Občané ČR cestující do Egypta musí mít platnost pasu 3 měsíce od konce pobytu. Jestliže tuto podmínku splňujete, není žádný problém s odbavením.

Měna a směna peněz v Egyptě

Egyptskou měnou je egyptská libra (LE), která se dělí na 100 piastrů (PT). 1 LE je cca 3,5 Kč. Pokud by se Vám LE nelíbily, můžete v Egyptě také platit USD a také i Eury. Peníze doporučujeme vyměnit ve směnárně, protože v hotelech a v bankách se to nevyplatí. Do Egypta preferujeme cestovat s hotovostí. Platební karty se nedají ve všech hotelech, restauracích a obchodech využít.

Bakšišné (spropitné) v Egyptě

V Egyptě je bakšišné bráno za samozřejmost. Pokud bakšišné, neboli spropitné neposkytnete, úroveň poskytovaných služeb se sníží, ale samozřejmě jeho výše a platba záleží pouze na Vás.

Vybavení pokojů

Součástí téměř každého pokoje je klimatizace, vlastní sociální zařízení /WC, sprcha nebo vana/, sušič na vlasy, lednička nebo minibar. V případě úklidu a doplňování ledničky malé bakšišné dokáže zázraky.

Pláže v Egyptě

Pláže u hotelů jsou často v soukromém vlastnictví a pláže mezi hotely jsou povětšinou uzavřené, tudíž na procházku pobřežím můžete asi zapomenout. Egyptské pláže jsou nejčastěji z hrubého písku a kamenů, takže je vhodné si s sebou vzít boty do vody. Slunečníky, lehátka a osušky jsou díky hotelové privatizaci pláží zdarma.

Doprava v Egyptě

Než někam vyrazíte, je lepší se nejprve informovat v hotelu. Nejvyužívanějším způsobem dopravy je taxislužba. Mezi městy je dobré využít hromadný taxík pro 6 – 8 osob. Pokud se rozhodnete pro jízdu taxíkem, připravte si drobné, řidiči často nevracejí zpět a na to je třeba dát si pozor.

Nakupování v Egyptě

Tradičními suvenýry jsou květinové vázy, dekorativní kazety, sošky z alabastru, tkané tapisérie, kožené zboží, zlato a stříbro v podobě šperků, koření, parfémy a také dlouhý volný svrchní egyptský oděv (galábija) nebo potištěný papyrus.

Banky a obchody v Egyptě

Tak jako my v ČR máme volný den (neděli), tak i Egypťané mají volný den a to pátek, který vnímají jako sváteční den. V tento den jsou obchody a banky uzavřené. V ostatní dny mají povětšinou obchody otevřeno od 8:30 do 13:00 a poté od 16:00 do 20:00, banky pak pouze od 8:30 do 13:00.

Clo v Egyptě

Clo nemusíte platit za věci osobní potřeby. Do letadla je povolena jedna videokamera, 200 ks cigaret, 25 ks doutníků a 1 litr alkoholu na osobu. Zakázané položky jsou potraviny, zbraně, drogy a v neposlední řadě pornografie. Nesmí se vyvážet starožitnosti, zlato v nezpracované podobě, mušle, kameny a korály.

Hygiena a zdraví v Egyptě

Očkování na cestu do Egypta není povinné. Je jen třeba poctivě dodržovat základní hygienu, nepít vodu z kohoutku a důkladně si mýt ovoce. Pokud by Vás potkali střevní problémy, tak nejvhodnější řešení je lék Antinal (cca 5 LE), který lze zakoupit v místních lékárnách. Doporučujeme ho, protože se ukázal jako jeden z nejúčinnějších a nejdostupnějších. Další dobrá věc je vzít si sebou trvdý alkohol a dát si panáka, aby nepřišla Faraonova pomsta.:)

Elektrické rozvody v Egyptě

Hotely jsou vybaveny klasickými elektrickými zásuvkami na 220 V.

Telefonování

Jestliže chcete telefonovat z Egypta do ČR, musíte před číslo účastníka napsat 00420. Telefonování z hotelu se nevyplatí, proto je lepší využít telefonní automaty „nilephone“, které jsou na mince nebo karty. Před voláním z mobilního telefonu je lepší informovat se u Vašeho operátora.

Pošta

Poštovní schránky pro letecké zásilky jsou značeny modrou barvou. My bychom Vám ale raději doporučili posílat dopisy či pohlednice z recepce Vašeho hotelu (hotel může požadovat nízký poplatek).

Bezpečnost v Egyptě

Policie je téměř všude, takže se nemusíte bát. Pokud jedete někam na výlet, vždy s vámi jede i policejní doprovod, který řídí kolony s autobusy mířící k nejvíce navštěvovaným místům. Co se týče Egypťanů, jsou velice vstřícní a tolerantní vůči turistům.

Destinace:

[Zobrazit mapu]
Najdi moji super dovolenou
Rozšířené hledání