Situace na Kosu

Aktuality
Vyjádření k situaci na ostrově Kos

Vyjádření k situaci na ostrově Kos

12.6.2015

 V reakci na uveřejněné informace v televizi a novinách o stoupajícím počtu uprchlíků a imigrantů mířících na ostrov Kos, chce naše agentura k této věci učinit vyjádření.

Život na ostrově probíhá zcela standardním způsobem, turisté nejsou nijak omezováni či konfrontováni s uprchlíky, a to ani v samotném hlavním městě či na plážích. Jejich dovolená probíhá bez jakéhokoliv omezení.

V hlavním městě Kos je samozřejmé možné skupinky uprchlíků spatřit u budovy úřadu, který zpracovává žádosti na vyřízení potřebných dokladů, nicméně se jedná řádově o desítky takovýchto čekatelů, ne o statisíce, jak se píše v bulváru.

Cestovní kanceláře dokonce vyslali několik svých zaměstnanců a delegátů na Kos, aby situaci prověřili. Vše je v naprostém pořádku.

V současné době média z každé takové situace udělají pouze nafouknutou bublinu. Uprchlíci, kteří cestují přes Kos dále do Evropy jsou většinou velmi bohatí lidé, doktoři, právníci a podobně. V destinaci pouze čekají na vyřízení potřebných papírů, aby mohli ostrov opustit.

Kos je i nadále velice navštěvovanou destinací pro cestovní ruch a nabízí spoustu krásných míst a hotelů pro Vaši dovolenou :)

Kos

Výhled na moře